Molimo vas koristite Desktop verziju stranice.

Mousesports osvojio STARSERIES I-LEAGUE S4

STARSERIES I-LEAGUE S4

Prva mapa finala, Overpass, započela je tako što je Na`Vi  uzeo pištolj rundu s lakoćom i jedva preživljavajući anti-eko kada je Robin “ropz” Kool briljirao s Desert Eagle. Iznenađujuća kupnja trećeg kruga od mousesportsa nije se isplatila, stavljajući ih u strašnu ekonomsku situaciju.

Na`Vi je nastavio punom parom, prisiljavajući mousesports da igraju odzada u više rundi, a rezultat ide na 8-1 prednosti za domaću stranu. Mousesports onda konačno dobija break tako što su osvojili dva kruga za redom, ali Na`Vi do kraja poluvremena odlazi na 11-4.

Ukrajinski tim je u drugom poluvremenu nastavio gdje je stao i produžili su vodstvo nakon uzimanja drugog pištolja u igri. Ropz Ace nije zadržao Na`Vi da dosegne map pointa, i ubrzo je sve bilo gotovo – Na’Vi vodi 1:0 (16:7 Overapass).

Mousesports je jako dobro startao na Mirage i poveli su 3-0. Natus Vincere tada uzima prvu rundu nakon što je Egor “flamie” Vasilyev dobro odigrao 1v2 situaciju, ali europski mix odmah je odgovorio i postavećao vodstvo na 6-1.

Odlični potezi Aleksandra “s1mple” Kostyliev i Ioann “Edwarda” Sukhariev vratili su Na’Vi nakratku u igru, ali mousesports se vrlo brzo sabrao i zaključio prvo poluvrijeme sa 11-4.

Drugo poluvrijeme počelo je energično, jer su ekipe igrale za kill više, da bi s1mple na kraju izašao kao pobjednik u 1v2 situaciji i dao Na’Vi nadu da se vrate u igru.

Natus Vincere zadržao je svoje nade živim uzimajući rundu za rundom, da bi na kraju došli i do preokreta i poveli su sa 15:14. I kada se činilo da je finale gotovo, mousesports se vraća i postavlja rezultat na 15:15.

Prvi produžetak nije uspio odrediti pobjednika jer su obje ekipe osvojile dva kruga na ofanzivnoj strani – Na`Vi to samo zahvaljujući dva 1v2 clutcha Denisa “elektronic” Sharipova. U drugom produžetku, Chris “chrisJ” de Jong je bio nezaustavljiv i mousesports postavlja konačnih 22:18 na Mirage i ukupni rezultat na 1:1.

Na krilima velike pobjede na Mirage, mousesports nastavlja dobru igru i poveli su sa 8-1 na posljednjoj mapi, Train.

Na`Vi je konačno počeo igrati uvezavši par rundi, ali mousesports nije dozvolio više od 4 izgubljene, pa je prvo poluvrijeme završilo sa 11-4 u korist mousa.

Quad-kill Edwarda na B sajtu dala je Na`Vi dobar početak drugog poluvremena i obilježila početak povratka od strane Ukrajinaca, koji su osvojili pet rundi za redom kako bi deficit smanjili na 9-11. Ali mousesports je postavio odličnu odbranu, ne ispustivši više nijednu rundu, za konačnih 16-9 na Train i veliku pobjedu od 2:1 protiv favoriziranog Na’Vi-ja.