Molimo vas koristite Desktop verziju stranice.

SK POBJEDIO ASTRALIS I OSVOJIO BLAST PRO SERIES COPENHAGEN

Prva mapa serije bila je Mirage, SK-ov odabir, gdje su Brazilci izašli na brzi rezultat od 2-0 na strani CT-a. Astralis je onda odgovorio na lošu kupovinu, a Andreas “Xyp9x” Hjjsleth i Peter “dupreeh” Rasmussen preokrenuli situaciju 2v3 u sljedećem krugu da bi stigli na 2-2. Čak i nakon što su imali svoju ekonomiju pod kontrolom, SK nije mogao da se uključi u igru i ubrzo Danci su se našli na 9-4.

Tada stiže dupreeh – one man show. Dvadesetšestogodišnjak je osvojio ključne runde, prvo 1v3 u konektoru zahvaljujući dvostrukom AWP killu kroz dim, druga 1v4 na B sajtu, čime je njegov tim zatvorio poluvrijeme sa 11-4.

Astralis je povećao pritisak na svoje protivnike uzimanjem pištolja drugog poluvremena, ali se SK odmah vratio sa quad-killom Gabrijela “FalleN” Toledo. To je bio početak fenomenalnog povratka Brazilaca koji su osvojili sedam rundi da bi deficit bio minimalan.

Zbog gotovo nikakvog mjesta za grešku, Astralis je pojačao svoju odbranu i počeo da se bori. FalleN je imao odličnu šansu da vratio SK u igru, ali je propustio čistu loptu u situaciji 1v2, dozvoljavajući Dancima da postignu meč poen.

Sledeći korak bio je Inferno, koji je pratio isti uzorak kao i Mirage i SK su vodili sa 2-0, ali su onda bili uhvaćeni u rundi koji su očigledno trebali osvojiti. Astralis je iskoristio šansu i na kraju povukao prednost, ali pošto su stvari počele da se otimaju kontroli, SK je ponovo potvrdio svoju igru.

Brazilski giganti su imali veliku kontrolu u banani za ostatak poluvremena i koristili su razne korake kako bi zadržali odbranu Astralis-a.

U nizu od 5-10, Astralis se zadržao u igri sa uspješnim B split u pištolj rundi, a oni su to pratili sa naknadnim anti-ekoima kako bi deficit doveli na samo dva poena. Ali nakon kupovine, SK je pobjegao sa vodstvom, jer ih nije bilo moguće zaustaviti dok nisu stigli do 16.

Mapa za odlučivanje, Cache, započela je sa mid-to-B splitom od SK-a, koji je odbijen nakon što su se približili ovoj lokaciji, uz pomoć dupreeh-a i njegovog 3K u Checkersu. Fantastično poluvrijeme Danaca nastavilo je da se kreće i dolaze na ćak 9-0 prednost.

Nakon taktićke pauze, SK je konačno uspio da se sabere, i malo po malo dolaze do 9-6.

Tokom drugog poluvremena, SK je osvojio četiri od prvih pet rundi da bi izjednačio rezultat na 10-10. Astralis je potom podigao tempo i konačno došao do prednosti opet, ali je SK ostao miran i uspio uzeti 30. rundu i dovesti svoj tim do produžetaka.

SK je počeo produžetkom na defanzivnoj strani mape, uzimajući vodstvo od 2-1, a potom su uzeli i naredne dvije runde i zaključili finale sa 19-16 pobjedom.